Atrakcje dla najmłodszych

Moc atrakcji dla najmłodszych, mnóstwo pozytywnej energii i morze uśmiechów – tak jednym zdaniem można opisać wakacyjny piknik dla dzieci z Minionkami i Myszką Minnie zorganizowany przez naszą bibliotekę. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska pt. „Na Misiowych urodzinach”, tuż po nim dzieci miały niepowtarzalna okazję wziąć udział w wielu konkurencjach i zabawach prowadzonych przez animatorów, wygrać atrakcyjne nagrody oraz poczęstować się słodkościami. Były również warsztaty wykonywania bransoletek z kolorowych koralików i oczywiście to na co dzieci czekały najbardziej – DMUCHANE ZJEŻDŻALNIE 🙂

 

Wakacje w bibliotece

Lato malowane dłońmi”- pod takim hasłem rozpoczęliśmy tegoroczne zajęcia w bibliotece. Pierwsze spotkanie przyniosło wiele pozytywnych emocji i stało się fantastyczną zabawą dla naszych „wakacjowiczów”, którzy dzięki swojej twórczej aktywności wymalowali cudowne wakacyjne obrazy przy pomocy dłoni. Drugiego dnia ozdabialiśmy kartki okolicznościowe techniką scrapbookingu. Dla większości naszych uczestników była to pierwsza przygoda z tak pracochłonną techniką zdobniczą. Tym bardziej cieszy fakt, że prace wszyscy wykonali prześlicznie. Kolejny dzień w bibliotece, kolejne niesamowite zajęcia, tym razem królowała robotyka. Spotkanie miało charakter warsztatów, na których nasi „wakacjowicze” budowali roboty z Lego Mindstorms, które dzięki specjalnemu oprogramowaniu „ożywały”. Wakacyjne spotkania zakończyliśmy malowaniem na stretch folii, czyli wspaniałą zabawą plastyczno-sensoryczną, która dostarczyła naszym uczestnikom mnóstwa ciekawych doświadczeń i artystycznych uniesień. Było niezwykle twórczo i sympatycznie. Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzone chwile i zapraszamy do naszej biblioteki przez cały okres wakacyjny i nie tylko.

Zmiana godzin pracy w okresie wakacyjnym

Informujemy, że w okresie wakacyjnym

tj. od 01.07.2019 r. do 31.08.2019 r.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Radzyniu Chełmińskim będzie czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 7:15 do 15:15

Serdecznie Zapraszamy

Czytanie na dywanie

Kolejne spotkanie z przedszkolaczkami w naszej bibliotece. Tym razem odwiedziła nas grupa „Tropiciele” z Panią Anią Skowrońską. Dzieci wysłuchały prześliczną bajeczkę o owieczce, którą przeczytała Pani Marlena oraz uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych przygotowanych przez Panią Magdę 🙂 Z kolejną grupą dzieci widzimy się w środę 12 czerwca – tym razem (jeśli nam pogoda pozwoli) „czytanie na trawie”.

 

 

Niezwykła podróż do teatru

Wspaniałą niespodziankę dla dzieci z naszego kółka teatralnego przygotowali Państwo Ewa i Tomasz Zacharscy przy współpracy z Panią Romą Erdmańską zabierając „młodych aktorów” w niezwykłą podróż do teatru grudziądzkiego oraz na smaczną przekąskę. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć teatr od strony kulis – stanąć na scenie, zajrzeć do magazynów wypełnionych rekwizytami i kostiumami, przejrzeć się w lustrach garderoby. Co więcej – poznały historię gmachu Teatru w Grudziądzu oraz wysłuchały kilku fascynujących anegdot o aktorach i ich występach. Wyjazd przesympatyczny, dzieci zadowolone – serdecznie dziękujemy.

Dzień MATKI

Dzień Matki to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. I właśnie taką magiczną atmosferę mogli poczuć uczestnicy naszych warsztatów wyczarowując przepiękne motyle na drewnie. Spotkanie przesympatyczne, uczestnicy niezwykle zdolni. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i motylkiem w dłoni opuścili bibliotekę. Pani Małgosi dziękujemy za wspaniałą lekcję malarstwa, uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejne twórcze spotkania .

Wizyta przedszkolaków

Z grupą „Pszczółek” zakończyliśmy Tydzień Bibliotek. Dzieci wysłuchały bajeczkę o zwierzątkach, odgadywały zagadki literackie wydobyte z magicznej skrzyni oraz układały puzzle. Nie zabrakło również słodkiej przekąski, soczków oraz upominków. Zapraszamy kolejne grupy dzieci na zajęcia do biblioteki